Jak szybko i skutecznie wprowadzać nowe kanały sprzedaży?

Żyjemy w czasach, w których użytkownicy Internetu spędzają więcej czasu na portalach społecznościowych niż na stronach WWW, a kiedy mają iść na zakupy – zamiast wychodzić do sklepu, wolą wziąć do ręki tablet i sprawdzić, czy dana firma dysponuje interesującą ich ofertą. 
Artykuł promocyjny

 

Nowe kanały sprzedaży – zbawienie, czy utrapienie?

Firmy, które dotychczas sprzedawały jedynie w tradycyjnych kanałach sprzedaży, muszą to uwzględnić, jeśli chcą być postrzegane jako nowoczesne i przyjazne klientowi.

Starając się podążać za nowymi preferencjami konsumentów, chcą wprowadzać możliwość dokonywania zakupów w kioskach internetowych, urządzeniach mobilnych czy na portalach społecznościowych.

Pomysł wdrożenia – OK, ale co dalej?

Jeśli nawet sam pomysł wdrożenia nowego kanału sprzedaży witany jest w firmie entuzjastycznie, sama realizacja procesu i zarządzanie wprowadzonym kanałem stają się prawdziwym wyzwaniem. 

Zagłębiwszy się w zagadnienie, można np. usłyszeć w dziale IT, że wdrożenie potrwa rok i będzie drogie, że potrzebny będzie nowy zespół do synchronizacji danych z już istniejącymi parametrami oferty w tradycyjnym kanale. Można też usłyszeć, że istnieje ryzyko wystąpienia błędów, że będzie wiele reklamacji. Na koniec – że to się może w ogóle nie opłacić.

  • Jak zatem szybko wprowadzić nowy kanał sprzedaży po podjęciu decyzji biznesowej?
  • Jak sprawić, aby parametry oferty w ciągu kilku godzin, a nie tygodni synchronizowały się automatycznie we wszystkich kanałach sprzedaży?
  • Jak sprawić, by klient, który rozpoczął zapoznawanie się z ofertą w jednym kanale sprzedaży (np. w telefonie komórkowym, jadąc autobusem), mógł dokończyć składanie zamówienia w innym (np. wieczorem w domu na Facebooku)?

Zaufaj ekspertom i sprawdzonym rozwiązaniom

Odpowiedź na wszystkie powyższe pytania to Outbox CPQ Suite – rozwiązanie umożliwiające dotarcie ze spójną ofertą do klientów w dowolnym kanale sprzedaży, z dostosowaniem parametrów oferty do sytuacji biznesowej (np. zależnie od platformy wykorzystywanej przez klienta). 

Rozwiązanie zapewnia większe poczucie personalizacji oferty dzięki możliwości kontynuacji składania zamówienia w innym kanale sprzedaży. Dzieje się to bez konieczności zaczynania procesu zakupowego od nowa.

Dzięki zastosowaniu Outbox CPQ Suite wdrażanie nowych ofert przez przedsiębiorstwo może być szybsze nawet o rząd wielkości (zamiast 3 miesiące – 3 dni). Czas potrzebny na dodanie nowego kanału sprzedaży jest także skrócony, np. na Facebooku można rozpocząć sprzedaż w 2 miesiące od startu projektu).

– Nasza nowa oferta skierowana jest głównie do firm z branży telekomunikacyjnej, bankowej oraz ubezpieczeniowej – mówi Marcin Ciesielski, członek zarządu ds. strategii i rozwoju w firmie Outbox. – Zauważyliśmy, że zagadnienie customer experience nabiera dla firm coraz większego znaczenia. Dbając o lojalność klientów, chcą one szybciej i w jeszcze większym stopniu reagować na zmieniające się potrzeby i preferencje zakupowe (np. z wykorzystaniem mediów społecznościowych czy urządzeń mobilnych). Nasze nowe rozwiązanie pozwala firmom wychodzić naprzeciw nowym oczekiwaniom klientów. Realizować swoje cele biznesowe zgodnie z dewizą Outbox – Sell where your customers are.