Po raz pierwszy od lat firma B2B realizuje znaczące wzrosty sprzedaży. 

Klient:

Ponad 20 letnia firma z branży produkcji materiałów przemysłowych zwróciła się do firmy konsultingowej Mikson Group o pomoc dotyczącą strategii jej rozwoju. Firma posiada bardzo inteligentne kierownictwo i znakomity produkt – ich oferta była pod wieloma względami niezrównana na rynku europejskim – jeszcze nie byli pewni o potrzebie wzrostu i co by to oznaczało dla nich w długim okresie czasu.

Wyzwanie:

Firma zaangażowała w ciągu ostatniej dekady praktycznie większość najlepszych firm konsultingowych specjalizujących się w doradztwie strategicznym działających w Polsce, celem wsparcia firmy w finalnym rozwiązaniu problemu dotyczącego wzrostu sprzedaży. Zaproszone do współpracy firmy konsultingowe przygotowały wszelkiego rodzaju możliwe strategie i pomysły, przeprowadziły dokładne analizy i dostarczył solidnych rekomendacji. Jednakże klient nadal nie widział wzrostów sprzedaży, które oczekiwał.

Strategia:

Firma konsultingowa Mikson Group wytypowała najlepszy zespół profesjonalistów i wdrożyła skuteczny plan działania – połączyliśmy ze sobą kompleksową strategię rozwoju, która obejmowała nie tylko pomysły i rekomendacje, ale również szczegółowy plan pracy niezbędny do wdrożenia tejże strategii. Przeprowadziliśmy badanie rynku i cen oraz analizę porównawczą konkurencji, popracowaliśmy również nad komunikacją zewnętrzną firmy, segmentacją klientów oraz aktualnym planem ekspansji, a nawet wpłynęliśmy na przekonanie Zarządu firmy do zaakceptowania nowej strategii wzrostu.

Podczas wszystkich poprzednich firm konsultingowych, które dostarczyły dobre pomysły, żadna nie pomogła klientowi wdrożyć swoich zaleceń. Tylko my. I to stanowiło znaczącą różnicę.

Efekty:

Dział Sprzedaży firmy klienta osiągnął tak duży sukces dostarczając większe wzrosty sprzedaży od zaplanowanych, że pierwszy rok współpracy z firmą konsultingową Mikson Group całkowicie przekształcił firmę i jej przyszłość. Aktualnie pomagamy naszemu Klientowi dostosować procesy operacyjne firmy do tak znaczących wzrostów sprzedaży oraz wprowadzamy właściwą strategię kadrową w związku z  zapotrzebowaniem.

A Państwa firma ?

Kiedy jesteście Państwo pod presją dostarczenia zaplanowanych wzrostów, potrzeba więcej niż tylko wysokiej klasy rekomendacji strategicznych. Potrzebujecie Państwo partnera, który może zająć się tymi zaleceniami i przekształcić je w plan działania pracując nad nim wspólnie z Państwa ludźmi – dopóki nie zostanie on wdrożony. Właśnie w ten sposób osiągamy sukces dla naszych klientów. To strategia, która działa.

Zapraszamy do współpracy z firmą konsultingową Mikson Group.